Клінінгові послуги
 
 
Прибирання кухні
 

Як зробити генеральне прибирання на вашій кухні
Читати далі...
 
Ванна кімната
 

Що необхідно зробити для чистоти у ванній кімнаті
Читати далі...
 

Секрети російського газону

У сучасному ландшафтному дизайні є кілька принципів класифікації газонів. Підстави можуть бути різні: якісні характеристики, функціональна приналежність і т.д. Що стосується складу травосуміші, то підбирається він залежно від призначення й умов росту конкретного газону.

Існують спеціальні суміші для глинистих і торф'яних ґрунтів, для міста, для узбіч доріг, для вологих і притінків. Є навіть спеціальні газони для автопарковки.Види газонів

Не вдаючись у типологічну проблематику, спробуємо розповісти про найпоширеніші види.

Щодо цього першість, безсумнівно, належить звичайному газону. Рівень стрижки такого газону - 4-6 див. Створюється він з вітчизняних насінь. Російська трава, у порівнянні з імпортної (наприклад датськ або канадської), має більше товсте стебло й більше розвинену кореневу систему, отже, вона стійкіше до витоптування. Для середньої смуги характерні мятлик, мітлиця, райграс пасовищний, овсяница лугова червона. Звичайним газоном засівають тіньові місця (у цьому випадку в травосуміші переважає мятлик), горбкуваті, наближені до водойм, глинисті й торф'яні ґрунти.

Мавританський (квітучий) вирощується з використанням невибагливих однолітніх самоосеменяющихся злакових і цибулинних рослин. У його травосуміш входять волошки, гипсофила, гвоздика, мак, єшшольция, єнотера, крокуси, зеферантуси, низькорослі тюльпани, первоцвіти. Косять газон два рази в рік.

Тому що квітучий закон практично ідеально імітує природні галявини з різнотрав'ям і квітами, то на ділянці йому приділяється місце на відкритих галявинках або галявинах по берегах штучних водойм, на задніх планах і в місцях, не придатних для розвитку культурних рослин.

Луговий газон - своєрідний підвид мавританського газону. Склад травосуміші в них практично однаковий, але луговий газон не стрижеться. Прекрасно підходить для міського озеленення, парків. Здатний витримувати високі реакційні навантаження. Носить природний природний характер. Призначений для прогулянок і відпочинку.

Партерний газон - витончений, вишукано строгий. Його місце в найбільш відповідальних парадних місцях. Для засівби використовуються вишукані сорти трав, частіше - завезені з Канади, оскільки цілком пристосовані до наших кліматичних умов. Газон низько стрижеться (3 сантиметри). До складу травосуміші входять спеціально підібрані сорти мітлиці, овсяници, мятлика, що створюють густий травостій насиченого зеленого кольору. За цим видом необхідний ретельний відхід, регулярна стрижка. Він носить декоративну функцію й погано переносить витоптування.

Самий знаменитий підвид партерного - класичний англійський газон. Для нього існують деякі канони, найважливіший з яких - якісний відхід: регулярна стрижка з підтримкою травостою в 1-2 див, мульчирование, збереження певного рівня вологості й т.д. Горезвісна м'якість англійського газону - наслідок того, що колишні, віджилі шари трав створюють подушку під новим свіжим шаром. На жаль, у наших кліматичних умовах створити таку подушку практично неможливо. Втім, навіть англійці часом відходять від строгості цих правил, і тоді з'являється, наприклад, англійський луговий газон. Зате інший підвид - газон для гольфа, досить вибагливий. Для нього необхідні спеціальні елітні сорти трави, він вимагає строго певної температури й вологості ґрунту й т.д. Цим він принципово відрізняється від інших видів спортивного газону, призначеного для гри у футбол, теніс, хокей на траві, облаштованості дитячих майданчиків і тому володіє стійкістю до витоптування, високої (за рахунок переваги злакових трав, що швидко відростають) швидкістю відновлення.

Особняком коштує найцікавіший тип газону, ще сприйманий нами як маленьке чудо, але вже став невід'ємною частиною вітчизняної садово-паркової культури. Мова йде про готовому, рулонному, газоні.

Ідея вирощувати готовий газон на полях, по типі дерев у розпліднику, виникла більше 50 років тому. Новий спосіб дозволяв досягти максимальної якості (відсутність бур'янів, стійкість до несприятливих умов середовища й т.д.). Зараз, завдяки новим технологіям, з'явилася можливість створювати чудовий газон у найкоротший термін на будь-якій площі. Це самий прогресивний і розповсюджений спосіб.

До складу травосуміші готового газону входять мятлик луговий і овсяница червона - спеціально виведені сорти канадської селекції, стійкі до витоптування, зимостійкі, засухостійкі, високодекоративние.

Рулонні газони вирощуються протягом двох років у розпліднику за спеціальною технологією. У процесі вирощування постійно проводиться підгодівля добривами, боротьба з бур'янами й хворобами, регулярне скошування. Коли газон готовий (через траву не проглядається земля), спеціальною технікою виробляється його зрізання й згортання в рулони (для зручності його доставки й укладання).

Розмір одного рулону газону - 0,4 м х 2 м (0.8 кв. м). У цей час готовий газон у всіх 54 країнах-виробниках реалізується в рулонах ідентичного розміру. Товщина кореневого шару 1,5-2 див. Висота скошування трави - 4-6 див. Маса одного рулону 12-15 кг. Період можливого укладання - з моменту сходу снігу й до моменту, коли земля промерзає на глибину більше 5 див.

Існує «газон для ледачих» зі сланких трав (конюшини, моховинки). Ідеальне сполучення - біла конюшина в складі зі злаковими.

Як його створюють

Сучасні технології дозволяють створювати унікальні ландшафтні варіанти, якнайменше й естественнее втручаючись у натуральний природний покрив. Фірми, що займаються газонами, орієнтують власника ділянки не порушувати характерну даної місцевості рослинність, а вміло привносити в неї свої ідеї. Технології створення газонів визначаються їхніми видами.

Технологія посівного газону:

1. Підготовка ґрунту - застава успішного всхода й подальшої експлуатації газону. Споконвічно необхідно знати природний склад ґрунту. Для цього проводиться ретельний аналіз на кислотність і радіоактивність, визначається склад хімічних елементів, у тому числі важких металів. За результатами аналізу в ґрунт додаються необхідні речовини.

2. Підготовка території: із ґрунту віддаляються крупнорастущие бур'яни, великих корінь, наприклад кульбаби.

3. Вирівнювання. Якщо поверхня не покрита будівельним сміттям і проект не припускає вертикального планування, то ґрунт не знімають.

4. Добриво ґрунту. Використовуються средообразующие добрива для розвитку мікрофлори ґрунту.

5. Створення піщаної подушки або великого дренажу для глиняних, злегка заболочених місць. Створення рослинного ґрунту. Земля вирівнюється (по можливості без рекультивації), виводиться лінія ландшафту. Ґрунт укочується.

6. На укочений ґрунт висіваються насіння. Якщо газон звичайний - сеятельной машиною, якщо квітучий, з наявністю цибулинних квітів, - то вручну. Зверху знову засипається на 1-2 див рослинним ґрунтом з піском для повітропроникності.

7. Вся територія укочується ще раз. Спортивний газон укочується щільніше, луговий можна не укочувати. Газон накривається спанбондом або мішковиною, що дає можливість для наступного рясного поливу й охороняє від сильних перепадів температури.

Площа газону в 10 соток бригада з 5 чоловік повністю обробляє й засіває за 3-4 дня.

Варіант пристрою газону для дитячого майданчика:

- рослинний ґрунт

- гранітний гравій

- пісок

Після першого укочування на насіння кладе рідкий шар гранітного ґрунту, а потім ще раз засипається рослинним і укочується. У такий спосіб коріння виявляються схованими під каменями й практично не ґрасують.

Травосуміш для звичайного газону має стандартний набір: мятлик і овсяница. Однак можна створювати суміш більш ніж з 20-ти сортів: овсяница червона, райграс, мітлиця, тимофіївка, колечанка. Останню рослину нерідко використовують для спортивних газонів і ігрових місць. Для лугового й мавританського газонів підходять фіалки, незабудки, жовтці.

Фахівці намагаються висаджувати максимально насичений склад, тому що частина трав не виживає або гине згодом. Тому в перший рік звичайно проводиться коректування, у ході якої підсіюються рослини, оказавшиеся найбільш життєздатними на даній території.

Зону влучення на ділянку води краще розмежувати каменем або посадити спеціальні сорти квітів, наприклад стрункі іриси.Зачіска, укладання, стиль

Стрижка необхідна газону не тільки як невід'ємна частина догляду за ним, це ще й можливість створити «високомистецьке» добуток. Дійсно, на великому газонному просторі завжди помітний малюнок стрижки, що дає простір для фантазії. При бажанні можна, наприклад, одержати ромбики й клітинки. Адже саме так виходять смуги на футбольному полі. Газон стрижуть у різних напрямках, внаслідок чого й виходять чередующиеся світлі й темні лінії.

У європейський стиль стрижки близький нашому. Це, в основному, рівна, однаково підстрижена площадка з висотою травостою в 4-5 сантиметрів. Англійський варіант - 1-2 див для Росії не придатний. Просто газон стає колючим і потім висихає. До речі, часто стригти траву взагалі не треба. Якщо ж газон переріс, то фахівці рекомендують - не стригти його відразу коротко, а зробити це в кілька прийомів. Газон звикає до рівня єнергообмена, здійснюваного через поверхню трави, і корінь рослин розраховують на певну надземну площу трав'яного аркуша. Якщо перерослий газон стригти поступово, то корінь устигають «звикнути».

З моменту посіву до першої стрижки проходить 3-6 тижнів, залежно від погодних умов. Якщо було волого, то газон росте швидше, якщо сухо, те повільніше.

Рулонний газон можна стригти вже через тиждень. Оптимальна висота трави рулонного газону - 5-6 див. Стрижку роблять раз в 7-10 днів залежно від опадів і бажаної висоти. Для рулонного газону використовуються косарки не тільки горизонтальні, але й вертикальні, які прочісують газон, надають йому доглянутий домашній вид.Фруктовий сад

Великі дерева, що перебувають на території газону, мають поверхневу кореневу систему, що витягає із землі вологу на площі радіусом із крону. Тому під великими деревами робиться спеціалізована опушка. Це декоративні сорти трав при кореневій зоні (вербейник монетчатий, барвінок малий, седуми, живучки, папороті, мохи, остильба). Для збереження малюнка ландшафту, опушка робиться не тільки безпосередньо під деревом, вона продовжує лінію газону й робиться на 2-5 див вище його. (фотографія)

Під хвойними деревами в районі пристовбурного кола (проекція крони на землю) темно й сухо, тому газон там не росте. Для засівання площі землі під березами, ліщиною, кленом і іншими деревами й чагарниками, у тому числі і ягодно-фруктовими, використовується спеціальний склад трав для тіньових місць. Мало того, у таких місцях газон буде виконувати й запобіжну функцію: не дасть перегріватися ґрунту, а також випаровуватися необхідній волозі. Для декору ділянка під хвойними деревами можна засипати гранітним гравієм, корою, шкарлупою кедрових горіхів.

В обліпихи коріння розташовуються близько до поверхні землі, що частково збезводнює ґрунт під чагарником, однак там досить світла. Це значить, що трава буде рости, але більше світла, що необхідно враховувати при плануванні ландшафтного малюнка.
Послуги ландшафтного
дизайну
 
 
Стилі ландшафтного
дизайну
 

Короткий опис основних стилів ландшафтного дизайну
Читати далі...